3M 150210-2020-RB
150210-2020-RB picture photo
Mfg. Part Number
150210-2020-RB
Brief Description
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
150210-2020-RB.pdf
Availability of 150210-2020-RB
QUANTITY
150210-2020-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 150210-2020-RB
Internal Part NumberEIS-150210-2020-RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package378
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)150210-2020-RB
Related Links150210-, 150210-2020-RB Datasheet, 3M Distributor
150210-2020-RB Details Description
Related parts for 150210-2020-RB
VARISTOR 324V 10KA DISC 24MM datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 50ppm 18pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 150MA 10.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE STR 5POS MALE-MALE 4M datasheet.pdf
ROUND HEAVY DUTY THREADED INSERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 100MA 7.93 OHM datasheet.pdf
CONN RCP 0.4MM NW 60POS DUAL SMD datasheet.pdf