| Internal Part Number | EIS-1591F3GY-2 | |
| Featured Product | Customize Your Enclosure | |
| Standard Package | 2 | |
| Features | Flame Retardant | |
| For Use With/Related Products | 1591 E,U,V Series | |
| Size / Dimension | 1.000" L x 4.500" W x 0.100" H (25.40mm x 114.30mm x 2.54mm) | |
| Color | Gray | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 1591F3GY-2 | |
| Related Links | 1591F, 1591F3GY-2 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor | |