ON Semiconductor 15C01M-TL-E
15C01M-TL-E picture photo
Mfg. Part Number
15C01M-TL-E
Brief Description
TRANS NPN 15V 0.7A MCP
Datasheet Download
15C01M-TL-E.pdf
Availability of 15C01M-TL-E
QUANTITY
15C01M-TL-E Order Process
Ship out your order
Specifications of 15C01M-TL-E
Internal Part NumberEIS-15C01M-TL-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRaw Material Change 22/Jul/2015
Standard Package3,000
Transistor TypeNPN
Current - Collector (Ic) (Max)700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)15V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 10mA, 200mA
Current - Collector Cutoff (Max)100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce300 @ 10mA, 2V
Power - Max300mW
Frequency - Transition330MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device Package3-MCP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15C01M-TL-E
Related Links15C01, 15C01M-TL-E Datasheet, ON Semiconductor Distributor
15C01M-TL-E Details Description
Related parts for 15C01M-TL-E
KIT EVALUATION FOR MPC555 datasheet.pdf
IC VIDEO AFE 170MSPS 128-PQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 10 BIT 1.25 MSPS ADC 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 64TAP 10K 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 6POS .100 JUMPER 1.25 INCH datasheet.pdf