Littelfuse 15KPA110CA-HRA
15KPA110CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
15KPA110CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 110VWM 178.6VC AXIAL
Datasheet Download
15KPA110CA-HRA.pdf
Availability of 15KPA110CA-HRA
QUANTITY
15KPA110CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA110CA-HRA
Internal Part NumberEIS-15KPA110CA-HRA
FamilyTVS - Diodes
Series15KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown (Min)122.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp178.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)84.5A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA110CA-HRA
Related Links15KPA11, 15KPA110CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
15KPA110CA-HRA Details Description
Related parts for 15KPA110CA-HRA
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN 15MM TS15 WM BLUE datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 350mA Automotive 8-SOIC-EP datasheet.pdf
SMARTDISPLAY SUPER RED/GREEN LED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
60705A108 FRONT PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
LENS & HOLDER ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC/50VDC datasheet.pdf