Microsemi Commercial Components 15KPA220CAE3/TR13
15KPA220CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA220CAE3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 220VWM 356VC R6
Datasheet Download
15KPA220CAE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA220CAE3/TR13
QUANTITY
15KPA220CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA220CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA220CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
Voltage - Breakdown (Min)245.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)35.2A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA220CAE3/TR13
Related Links15KPA220, 15KPA220CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA220CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA220CAE3/TR13
RES SMD 681 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST QD 14DIP datasheet.pdf
TYPE N MALE RG58C/U 48IN datasheet.pdf
LED RED CLEAR AXIAL datasheet.pdf
IFLEX 2500A PROBE 10IN datasheet.pdf
IC SYNC SW-MODE BAT CHRGR 24VQFN datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION PWR CONTACTS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.043UF RADIAL datasheet.pdf