Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S28-SC-BK
SMH100-LPPE-S28-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S28-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 28POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S28-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S28-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S28-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S28-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S28-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S28-SC-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S28-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S28-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S28-SC-BK
IC REG LDO 3.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SC75 datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 20POS 5A datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 3600V 20% 2KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC FPGA 396 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 70POS WIRE W datasheet.pdf