Littelfuse 15KPA54CA-HRA
15KPA54CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
15KPA54CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 54VWM 87.7VC AXIAL
Datasheet Download
15KPA54CA-HRA.pdf
Availability of 15KPA54CA-HRA
QUANTITY
15KPA54CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA54CA-HRA
Internal Part NumberEIS-15KPA54CA-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series15KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)172.2A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA54CA-HRA
Related Links15KPA5, 15KPA54CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
15KPA54CA-HRA Details Description
Related parts for 15KPA54CA-HRA
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 400KSPS 16-TSSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
LD 4MM P-P SET PVC .75 100CM 6CL datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf