Johanson Technology Inc. 201R07S0R5AV4T
201R07S0R5AV4T picture photo
Mfg. Part Number
201R07S0R5AV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.50PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
201R07S0R5AV4T.pdf
Availability of 201R07S0R5AV4T
QUANTITY
201R07S0R5AV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 201R07S0R5AV4T
Internal Part NumberEIS-201R07S0R5AV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)201R07S0R5AV4T
Related Links201R07S, 201R07S0R5AV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
201R07S0R5AV4T Details Description
Related parts for 201R07S0R5AV4T
SWITCH ROLLER SPDT 10A QC TERM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
OPTOISO 4KV PHOTOVOLTAIC 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 3LVDS 32VFQFPN datasheet.pdf
OSC VCXO 288.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf