Microsemi Commercial Components 15KPA58CAE3/TR13
15KPA58CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA58CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 58VWM 93.8VC R6
Datasheet Download
15KPA58CAE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA58CAE3/TR13
QUANTITY
15KPA58CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA58CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA58CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown (Min)64.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)161A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA58CAE3/TR13
Related Links15KPA58C, 15KPA58CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA58CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA58CAE3/TR13
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 1000A 550V INDUST BS IEC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
LED BASE T3 1/4 MINI PANEL IND datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT3748 datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf