Microsemi Commercial Components 15KPA85CE3/TR13
15KPA85CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA85CE3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 85VWM R6
Datasheet Download
15KPA85CE3/TR13.pdf
Availability of 15KPA85CE3/TR13
QUANTITY
15KPA85CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA85CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA85CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)85V
Voltage - Breakdown (Min)89.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseP600, Axial
Supplier Device PackageP600
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA85CE3/TR13
Related Links15KPA85, 15KPA85CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA85CE3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA85CE3/TR13
RELAY SSR 2A 12VDC PCB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB37 METAL PLATED datasheet.pdf
CONN PLUG FH 120POS .050 VERT datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 20A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
CTV 30C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 35W datasheet.pdf