Johanson Technology Inc. 1600BL15B050E
1600BL15B050E picture photo
Mfg. Part Number
1600BL15B050E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN WIMAX1600MHZ
Datasheet Download
1600BL15B050E.pdf
Availability of 1600BL15B050E
QUANTITY
1600BL15B050E Order Process
Ship out your order
Specifications of 1600BL15B050E
Internal Part NumberEIS-1600BL15B050E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series1600
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range1.5GHz ~ 1.7GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 50 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1600BL15B050E
Related Links1600BL, 1600BL15B050E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
1600BL15B050E Details Description
Related parts for 1600BL15B050E
IC ADC 8BIT 3V 1UA PWRDWN 20SOIC datasheet.pdf
POT JOYSTICK 20K OHM datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG BLACK 500' datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME BLK AU 16 datasheet.pdf
FEP WIRE 34AWG BR 500' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.0V datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
RES SMD 0.267 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf