Citizen Finedevice CM309S12.500MABJT
CM309S12.500MABJT picture photo
Mfg. Part Number
CM309S12.500MABJT
Brief Description
Crystal 12.5000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet Download
CM309S12.500MABJT.pdf
Availability of CM309S12.500MABJT
QUANTITY
CM309S12.500MABJT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM309S12.500MABJT
Internal Part NumberEIS-CM309S12.500MABJT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCM309S Series Aug/2014
CM309S Series Revision Aug/2014
TypeMHz Crystal
Frequency12.5MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM309S12.500MABJT
Related LinksCM309S12, CM309S12.500MABJT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM309S12.500MABJT Details Description
Related parts for CM309S12.500MABJT
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
RES 178 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE PIN datasheet.pdf