E-T-A 1658-A00-00-P13-30A
1658-A00-00-P13-30A picture photo
Mfg. Part Number
1658-A00-00-P13-30A
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-A00-00-P13-30A.pdf
Availability of 1658-A00-00-P13-30A
QUANTITY
1658-A00-00-P13-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-A00-00-P13-30A
Internal Part NumberEIS-1658-A00-00-P13-30A
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-A00-00-P13-30A
Related Links1658-A00-, 1658-A00-00-P13-30A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-A00-00-P13-30A Details Description
Related parts for 1658-A00-00-P13-30A
RES SMD 9.31K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1W DO41 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT PNL MNT 16POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 72POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18V 101W datasheet.pdf