E-T-A 1658-A21-00-P10-10A
1658-A21-00-P10-10A picture photo
Mfg. Part Number
1658-A21-00-P10-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC/28VDC
Datasheet Download
1658-A21-00-P10-10A.pdf
Availability of 1658-A21-00-P10-10A
QUANTITY
1658-A21-00-P10-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-A21-00-P10-10A
Internal Part NumberEIS-1658-A21-00-P10-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-A21-00-P10-10A
Related Links1658-A21-, 1658-A21-00-P10-10A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-A21-00-P10-10A Details Description
Related parts for 1658-A21-00-P10-10A
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 5% RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP SS/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
OPTION CARD COMM CUB5 RS232 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 23W datasheet.pdf
IGBT 1100V 60A 333W TO247-3 datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 PG29 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
2M 805 26C 26#23 PCB PIN REC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf