E-T-A 1658-A41-04-P10-12A
1658-A41-04-P10-12A picture photo
Mfg. Part Number
1658-A41-04-P10-12A
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-A41-04-P10-12A.pdf
Availability of 1658-A41-04-P10-12A
QUANTITY
1658-A41-04-P10-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-A41-04-P10-12A
Internal Part NumberEIS-1658-A41-04-P10-12A
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-A41-04-P10-12A
Related Links1658-A41-, 1658-A41-04-P10-12A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-A41-04-P10-12A Details Description
Related parts for 1658-A41-04-P10-12A
FIXED IND 470UH 3.8A 130 MOHM TH datasheet.pdf