E-T-A 1658-F01-00-P10-12A
1658-F01-00-P10-12A picture photo
Mfg. Part Number
1658-F01-00-P10-12A
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-F01-00-P10-12A.pdf
Availability of 1658-F01-00-P10-12A
QUANTITY
1658-F01-00-P10-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-F01-00-P10-12A
Internal Part NumberEIS-1658-F01-00-P10-12A
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-F01-00-P10-12A
Related Links1658-F01-, 1658-F01-00-P10-12A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-F01-00-P10-12A Details Description
Related parts for 1658-F01-00-P10-12A
FIXED IND 15UH 900MA 230 MOHM datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 55A 480VAC datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IGBT 1200V 8.2A 29W TO220-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER TRI-AXIS 14DFN datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf