E-T-A 1658-F01-00-P13-15A
1658-F01-00-P13-15A picture photo
Mfg. Part Number
1658-F01-00-P13-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-F01-00-P13-15A.pdf
Availability of 1658-F01-00-P13-15A
QUANTITY
1658-F01-00-P13-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-F01-00-P13-15A
Internal Part NumberEIS-1658-F01-00-P13-15A
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-F01-00-P13-15A
Related Links1658-F01-, 1658-F01-00-P13-15A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-F01-00-P13-15A Details Description
Related parts for 1658-F01-00-P13-15A
RES SMD 127K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LIGHT ENGINE ATLAS AMBER datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 856 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 2A 24VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf