E-T-A 1658-F01-00-P13-18A
1658-F01-00-P13-18A picture photo
Mfg. Part Number
1658-F01-00-P13-18A
Brief Description
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-F01-00-P13-18A.pdf
Availability of 1658-F01-00-P13-18A
QUANTITY
1658-F01-00-P13-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-F01-00-P13-18A
Internal Part NumberEIS-1658-F01-00-P13-18A
Breaker TypeThermal
Current Rating18A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-F01-00-P13-18A
Related Links1658-F01-, 1658-F01-00-P13-18A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-F01-00-P13-18A Details Description
Related parts for 1658-F01-00-P13-18A
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC SW DUAL ANLG CMOS DPST 16-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 5POS 6' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf