United Chemi-Con EKMM451VSN181MP50S
EKMM451VSN181MP50S picture photo
Mfg. Part Number
EKMM451VSN181MP50S
Brief Description
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
EKMM451VSN181MP50S.pdf
Availability of EKMM451VSN181MP50S
QUANTITY
EKMM451VSN181MP50S Order Process
Ship out your order
Specifications of EKMM451VSN181MP50S
Internal Part NumberEIS-EKMM451VSN181MP50S
PackagingBulk
Capacitance180µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EKMM451VSN181MP50S
Related LinksEKMM451VS, EKMM451VSN181MP50S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EKMM451VSN181MP50S Details Description
Related parts for EKMM451VSN181MP50S
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V ESD 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
RES WW 3W 390 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V X5U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf