E-T-A 1658-G21-00-P10-30A
1658-G21-00-P10-30A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-00-P10-30A
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-00-P10-30A.pdf
Availability of 1658-G21-00-P10-30A
QUANTITY
1658-G21-00-P10-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-00-P10-30A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-00-P10-30A
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-00-P10-30A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-00-P10-30A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-00-P10-30A Details Description
Related parts for 1658-G21-00-P10-30A
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DPAK datasheet.pdf
CONV DC-DC 150W 48VIN 2.5V NEGEN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
GT 10C 10#16 PIN PLUG datasheet.pdf
High-Speed (10Mbps), Fail-Safe, RS-485/RS-422 Transceivers with Slew-Rate-Limiting and 5kV ESD Protection IC datasheet.pdf