Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV76FC-0150CDI8
8N4SV76FC-0150CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV76FC-0150CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV76FC-0150CDI8.pdf
Availability of 8N4SV76FC-0150CDI8
QUANTITY
8N4SV76FC-0150CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV76FC-0150CDI8
Internal Part NumberEIS-8N4SV76FC-0150CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Current - Supply136mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV76FC-0150CDI8
Related Links8N4SV76FC, 8N4SV76FC-0150CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV76FC-0150CDI8 Details Description
Related parts for 8N4SV76FC-0150CDI8
RES ARRAY 2 RES 3.3K OHM 1210 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SGE88-0-5640-1550C-1550C datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf