E-T-A 1658-G21-01-P10-12A
1658-G21-01-P10-12A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-01-P10-12A
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-01-P10-12A.pdf
Availability of 1658-G21-01-P10-12A
QUANTITY
1658-G21-01-P10-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-01-P10-12A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-01-P10-12A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-01-P10-12A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-01-P10-12A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-01-P10-12A Details Description
Related parts for 1658-G21-01-P10-12A
BOARD EVAL FOR AD8341 VECT MOD datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF10G/AF10/AFF10G datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONN HEADER DL VERT GOLD 12POS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 0.6NH 350MA 250 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A TO252AA datasheet.pdf