E-T-A 1658-G21-01-P10-18A
1658-G21-01-P10-18A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-01-P10-18A
Brief Description
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-01-P10-18A.pdf
Availability of 1658-G21-01-P10-18A
QUANTITY
1658-G21-01-P10-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-01-P10-18A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-01-P10-18A
Breaker TypeThermal
Current Rating18A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-01-P10-18A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-01-P10-18A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-01-P10-18A Details Description
Related parts for 1658-G21-01-P10-18A
TVS DIODE 130VWM TO220 datasheet.pdf
IC XMITTER DGTL 192KHZ 28TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.8A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 13.3VC SMB datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
53000UF 15V 35X105 85C ST datasheet.pdf