E-T-A 1658-G21-01-S83-10A
1658-G21-01-S83-10A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-01-S83-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-01-S83-10A.pdf
Availability of 1658-G21-01-S83-10A
QUANTITY
1658-G21-01-S83-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-01-S83-10A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-01-S83-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-01-S83-10A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-01-S83-10A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-01-S83-10A Details Description
Related parts for 1658-G21-01-S83-10A
BOX S STEEL NAT 9.5"L X 8.5"W datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE16 PG29 datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AMC-AMC PLG 1.13MM CBL 150MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf