E-T-A 1658-G21-07-P10-15A
1658-G21-07-P10-15A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G21-07-P10-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G21-07-P10-15A.pdf
Availability of 1658-G21-07-P10-15A
QUANTITY
1658-G21-07-P10-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G21-07-P10-15A
Internal Part NumberEIS-1658-G21-07-P10-15A
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G21-07-P10-15A
Related Links1658-G21-, 1658-G21-07-P10-15A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G21-07-P10-15A Details Description
Related parts for 1658-G21-07-P10-15A
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50KOHM 10% 1206 datasheet.pdf
OSC OCXO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
RES 523 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HD ARRAY 195POS MALE GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf