E-T-A 1658-G41-00-P10-10A
1658-G41-00-P10-10A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-00-P10-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-00-P10-10A.pdf
Availability of 1658-G41-00-P10-10A
QUANTITY
1658-G41-00-P10-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-00-P10-10A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-00-P10-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-00-P10-10A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-00-P10-10A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-00-P10-10A Details Description
Related parts for 1658-G41-00-P10-10A
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ 8SO datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
OSC XO 44.736MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 280 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 8SO datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
U10-825812-14S datasheet.pdf
10UF 50V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf