E-T-A 1658-G41-00-P10-14A
1658-G41-00-P10-14A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-00-P10-14A
Brief Description
CIR BRKR THRM 14A 240VAC/28VDC
Datasheet Download
1658-G41-00-P10-14A.pdf
Availability of 1658-G41-00-P10-14A
QUANTITY
1658-G41-00-P10-14A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-00-P10-14A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-00-P10-14A
Breaker TypeThermal
Current Rating14A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-00-P10-14A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-00-P10-14A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-00-P10-14A Details Description
Related parts for 1658-G41-00-P10-14A
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN SPRING 59POS SNGL .390 SMD datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 33MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONN 16PT NPN INPUT datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 316 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 37X103" A MED datasheet.pdf
STENCIL TQFP-144 .5MM datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf