E-T-A 1658-G41-00-P10-18A
1658-G41-00-P10-18A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-00-P10-18A
Brief Description
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-00-P10-18A.pdf
Availability of 1658-G41-00-P10-18A
QUANTITY
1658-G41-00-P10-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-00-P10-18A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-00-P10-18A
Breaker TypeThermal
Current Rating18A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-00-P10-18A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-00-P10-18A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-00-P10-18A Details Description
Related parts for 1658-G41-00-P10-18A
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 80NS 48TSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CORD GRIP NPB M40 17-20.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf