E-T-A 1658-G41-02-P10-12A
1658-G41-02-P10-12A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-02-P10-12A
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-02-P10-12A.pdf
Availability of 1658-G41-02-P10-12A
QUANTITY
1658-G41-02-P10-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-02-P10-12A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-02-P10-12A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-02-P10-12A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-02-P10-12A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-02-P10-12A Details Description
Related parts for 1658-G41-02-P10-12A
IC DELAY LINE 70NS 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 35MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC NVSRAM 512KBIT 40MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 15A 125VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf