E-T-A 1658-G41-08-P10-6A
1658-G41-08-P10-6A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-08-P10-6A
Brief Description
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-08-P10-6A.pdf
Availability of 1658-G41-08-P10-6A
QUANTITY
1658-G41-08-P10-6A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-08-P10-6A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-08-P10-6A
Breaker TypeThermal
Current Rating6A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-08-P10-6A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-08-P10-6A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-08-P10-6A Details Description
Related parts for 1658-G41-08-P10-6A
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 5.6PF 10V 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 75V FLATPACK datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC CLK TRP PLL PROG VCXO 20TSSOP datasheet.pdf
IC BUFFER FANOUT ISP UNIV 64TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf