Qualtek Electronics Corp. 17-HD750N-L
17-HD750N-L picture photo
Mfg. Part Number
17-HD750N-L
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
29.5 NATURAL 120LB CABLE TIE
Datasheet Download
17-HD750N-L.pdf
Availability of 17-HD750N-L
QUANTITY
17-HD750N-L Order Process
Ship out your order
Specifications of 17-HD750N-L
Internal Part NumberEIS-17-HD750N-L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQualtek - Nylon Cable Ties
Standard Package50
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
Series17
Packaging50 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter8.90" (226.10mm)
Length2.46' (750.00mm)
Width0.300" (7.62mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength120 lbs (54.4 kg)
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)17-HD750N-L
Related Links17-HD, 17-HD750N-L Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
17-HD750N-L Details Description
Related parts for 17-HD750N-L
RES SMD 13.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX OPN DRN 14SOEIAJ datasheet.pdf
CBL 24POS 0.5MM JMPR TYPE D 8" datasheet.pdf
ANTENNA 1.615GHZ 45MM PATCH datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ATA POWER CONNECTOR IDT TYPE datasheet.pdf
PAC-RX3I-SD25-V4-5M datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 10W datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf