Eaton (formerly Cooper Bussmann) 170M0213
170M0213 picture photo
Mfg. Part Number
170M0213
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 40A 660V 0000FU/65 GR UR
Datasheet Download
170M0213.pdf
Availability of 170M0213
QUANTITY
170M0213 Order Process
Ship out your order
Specifications of 170M0213
Internal Part NumberEIS-170M0213
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)170M0213
Related Links170M, 170M0213 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
170M0213 Details Description
Related parts for 170M0213
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
CONV DC-DC 66W 48VIN 12V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 170MA 6.6 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 520MA 660 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED PANEL IND YLW 28V CYLINDER datasheet.pdf
BLANK ASFLMB-LY OSCILLATOR 10PPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf