Vishay/Sprague 173D104X9035UE3
173D104X9035UE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D104X9035UE3
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D104X9035UE3.pdf
Availability of 173D104X9035UE3
QUANTITY
173D104X9035UE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D104X9035UE3
Internal Part NumberEIS-173D104X9035UE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeU
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D104X9035UE3
Related Links173D104, 173D104X9035UE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D104X9035UE3 Details Description
Related parts for 173D104X9035UE3
IC ADC 16BIT 135KSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.44UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
4IN1 2CELL/GPS/WI-FI ANTENNA datasheet.pdf
IC USB BATT CHARGER DETECT 10QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 95A LFPAK datasheet.pdf
Connector Header 70 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 13A TO-220AB datasheet.pdf