Vishay/Sprague 173D125X9020UE3
173D125X9020UE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D125X9020UE3
Brief Description
CAP TANT 1.2UF 20V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D125X9020UE3.pdf
Availability of 173D125X9020UE3
QUANTITY
173D125X9020UE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D125X9020UE3
Internal Part NumberEIS-173D125X9020UE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeU
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D125X9020UE3
Related Links173D125, 173D125X9020UE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D125X9020UE3 Details Description
Related parts for 173D125X9020UE3
LED 7-SEG SGL CA RED RHDP .8" datasheet.pdf
IC A/D CONV 1CH 16BIT 8-SOIC datasheet.pdf
IC MPU I386 25MHZ 100QFP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16QSOP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SOCKET MINI GRID 480-PGA 1.27MM datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI 37KSPS 8SOIC datasheet.pdf
CHOKE DOUBLE 56MH 0.5A HORIZ datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 20A 350VAC 72VDC datasheet.pdf