Vishay/Sprague 173D224X0035UW
173D224X0035UW picture photo
Mfg. Part Number
173D224X0035UW
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D224X0035UW.pdf
Availability of 173D224X0035UW
QUANTITY
173D224X0035UW Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D224X0035UW
Internal Part NumberEIS-173D224X0035UW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeU
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D224X0035UW
Related Links173D224, 173D224X0035UW Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D224X0035UW Details Description
Related parts for 173D224X0035UW
FILTER LINE 54MH 0.8A TYPE 21N datasheet.pdf
THERMASIL3 THERM PAD TO-220 ADH datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 1158FCBGA datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf