Vishay/Sprague 173D224X0035UWE3
173D224X0035UWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D224X0035UWE3
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D224X0035UWE3.pdf
Availability of 173D224X0035UWE3
QUANTITY
173D224X0035UWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D224X0035UWE3
Internal Part NumberEIS-173D224X0035UWE3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D224X0035UWE3
Related Links173D224X, 173D224X0035UWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D224X0035UWE3 Details Description
Related parts for 173D224X0035UWE3
CONN HEADER .100 DUAL R/A 44POS datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROT THYRIST 240V TELECOM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
1G DDR3L SDRAM 1.35V X8 667MHZ I datasheet.pdf