Vishay/Sprague 173D224X9050UWE3
173D224X9050UWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D224X9050UWE3
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 50V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D224X9050UWE3.pdf
Availability of 173D224X9050UWE3
QUANTITY
173D224X9050UWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D224X9050UWE3
Internal Part NumberEIS-173D224X9050UWE3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D224X9050UWE3
Related Links173D224X, 173D224X9050UWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D224X9050UWE3 Details Description
Related parts for 173D224X9050UWE3
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING EP .156 7POS datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MULT 16-SOIC datasheet.pdf
HEX KEY SET W/HOLDER 9PC datasheet.pdf
PB UNIT MOM 22MM RED FLUSH datasheet.pdf
GASKET BECU 7.11X18.54MM datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 500MW SOD123 datasheet.pdf