Vishay/Sprague 173D225X9025VE3
173D225X9025VE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D225X9025VE3
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D225X9025VE3.pdf
Availability of 173D225X9025VE3
QUANTITY
173D225X9025VE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D225X9025VE3
Internal Part NumberEIS-173D225X9025VE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D225X9025VE3
Related Links173D225, 173D225X9025VE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D225X9025VE3 Details Description
Related parts for 173D225X9025VE3
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT LVDS 600MSPS 68-QFN datasheet.pdf
CONN HEADR PND TOP 24POS 2MM PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 16VC 10MSOP datasheet.pdf
FUSE INDUST 560A 550V BS IEC datasheet.pdf
8P JUNIOR-TIMER HSG,PART D1 datasheet.pdf
IC TXRX datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 50MA SNT6A datasheet.pdf