Vishay/Sprague 173D226X0004VWE3
173D226X0004VWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0004VWE3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0004VWE3.pdf
Availability of 173D226X0004VWE3
QUANTITY
173D226X0004VWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0004VWE3
Internal Part NumberEIS-173D226X0004VWE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0004VWE3
Related Links173D226X, 173D226X0004VWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0004VWE3 Details Description
Related parts for 173D226X0004VWE3
FIXED IND 330UH 60MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 26POS 5.08MM datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 1M 20-TQFN datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.230" 3/5MM 2L datasheet.pdf
RES 8.2M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN CRIMP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf