Vishay/Sprague 173D226X0004VWE3
173D226X0004VWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0004VWE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0004VWE3.pdf
Availability of 173D226X0004VWE3
QUANTITY
173D226X0004VWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0004VWE3
Internal Part NumberEIS-173D226X0004VWE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0004VWE3
Related Links173D226X, 173D226X0004VWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0004VWE3 Details Description
Related parts for 173D226X0004VWE3
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 170V 400A TO220 datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 5/16" 4.72" datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE D 36POS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf