Sullins Connector Solutions EBA50DCCN
EBA50DCCN picture photo
Mfg. Part Number
EBA50DCCN
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .125"
Datasheet Download
EBA50DCCN.pdf
Availability of EBA50DCCN
QUANTITY
EBA50DCCN Order Process
Ship out your order
Specifications of EBA50DCCN
Internal Part NumberEIS-EBA50DCCN
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Contact TypeHairpin Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBA50DCCN
Related LinksEBA5, EBA50DCCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBA50DCCN Details Description
Related parts for EBA50DCCN
INDUCT ARRAY 2 COIL 675NH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 18.75MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 26.666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE TO78-6 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 0.2A CSP datasheet.pdf