Vishay/Sprague 173D226X0010WE3
173D226X0010WE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0010WE3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0010WE3.pdf
Availability of 173D226X0010WE3
QUANTITY
173D226X0010WE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0010WE3
Internal Part NumberEIS-173D226X0010WE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0010WE3
Related Links173D226, 173D226X0010WE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0010WE3 Details Description
Related parts for 173D226X0010WE3
Crystal 111.0000kHz 100ppm 11pF 12 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC REG CHARGEPUMP/LINEAR DPAK-5 datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 104MM datasheet.pdf
BCZ 3.81/20/180LRZE SN OR BX datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 2W DO204AL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf