Vishay/Sprague 173D226X0010WE3
173D226X0010WE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0010WE3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0010WE3.pdf
Availability of 173D226X0010WE3
QUANTITY
173D226X0010WE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0010WE3
Internal Part NumberEIS-173D226X0010WE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0010WE3
Related Links173D226, 173D226X0010WE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0010WE3 Details Description
Related parts for 173D226X0010WE3
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 56A TO-264 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W MONO 10MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 114VC P600 datasheet.pdf
INDEX CYLINDER - MODIFIED datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SIP datasheet.pdf
FRAME datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf