Vishay/Sprague 173D226X0020XE3
173D226X0020XE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0020XE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0020XE3.pdf
Availability of 173D226X0020XE3
QUANTITY
173D226X0020XE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0020XE3
Internal Part NumberEIS-173D226X0020XE3
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0020XE3
Related Links173D226, 173D226X0020XE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0020XE3 Details Description
Related parts for 173D226X0020XE3
TOOL STAKING FOR STANDOFFS datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO15 datasheet.pdf
INDICATOR 24V 14MM FLUSH GREEN datasheet.pdf
CAP CER 33UF 25V JB 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FP PROGRAM LOADER datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 DUAL 42POS datasheet.pdf