Amphenol Commercial Products FCC17A15SC4EB
FCC17A15SC4EB picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15SC4EB
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17A15SC4EB.pdf
Availability of FCC17A15SC4EB
QUANTITY
FCC17A15SC4EB Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15SC4EB
Internal Part NumberEIS-FCC17A15SC4EB
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15SC4xB.igsFCC17A15SC4xB.stp
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15SC4EB
Related LinksFCC17A, FCC17A15SC4EB Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15SC4EB Details Description
Related parts for FCC17A15SC4EB
RES 68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CORD Y-SPLICE 1-2647& 2-2747 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
1.0 I/O 20P WIRING JIG datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 600X250MM datasheet.pdf
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf