Vishay/Sprague 173D226X9004VW
173D226X9004VW picture photo
Mfg. Part Number
173D226X9004VW
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D226X9004VW.pdf
Availability of 173D226X9004VW
QUANTITY
173D226X9004VW Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X9004VW
Internal Part NumberEIS-173D226X9004VW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X9004VW
Related Links173D226, 173D226X9004VW Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X9004VW Details Description
Related parts for 173D226X9004VW
FIXED IND 4.7UH 14.9A 6 MOHM TH datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm Series 30 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 9.1NS 44VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
Connector Receptacle 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.5MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf