Vishay/Sprague 173D226X9010WE3
173D226X9010WE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X9010WE3
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D226X9010WE3.pdf
Availability of 173D226X9010WE3
QUANTITY
173D226X9010WE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X9010WE3
Internal Part NumberEIS-173D226X9010WE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X9010WE3
Related Links173D226, 173D226X9010WE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X9010WE3 Details Description
Related parts for 173D226X9010WE3
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 1.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SAFETY MAT 300X1750MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf