Vishay/Sprague 173D274X9050UE3
173D274X9050UE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D274X9050UE3
Brief Description
CAP TANT 0.27UF 50V 10% AXIAL
Datasheet Download
173D274X9050UE3.pdf
Availability of 173D274X9050UE3
QUANTITY
173D274X9050UE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D274X9050UE3
Internal Part NumberEIS-173D274X9050UE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.27µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeU
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D274X9050UE3
Related Links173D274, 173D274X9050UE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D274X9050UE3 Details Description
Related parts for 173D274X9050UE3
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL R-R 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 20POS 3A datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 32VAC 63VDC datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf