Vishay/Sprague 173D334X0035UW
173D334X0035UW picture photo
Mfg. Part Number
173D334X0035UW
Brief Description
CAP TANT 0.33UF 35V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D334X0035UW.pdf
Availability of 173D334X0035UW
QUANTITY
173D334X0035UW Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D334X0035UW
Internal Part NumberEIS-173D334X0035UW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package4,500
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeU
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D334X0035UW
Related Links173D334, 173D334X0035UW Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D334X0035UW Details Description
Related parts for 173D334X0035UW
SWITCH DIP ROCKER 12POS T/H 5V datasheet.pdf