Vishay/Sprague 173D335X0025VE3
173D335X0025VE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D335X0025VE3
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 25V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D335X0025VE3.pdf
Availability of 173D335X0025VE3
QUANTITY
173D335X0025VE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D335X0025VE3
Internal Part NumberEIS-173D335X0025VE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D335X0025VE3
Related Links173D335, 173D335X0025VE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D335X0025VE3 Details Description
Related parts for 173D335X0025VE3
DIRECTIONAL COUPLER 6000MHZ 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 30V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf